Prasówka, cz.1

Na portalu cire.pl ukazał się artykuł pt.: Główny Geolog Kraju: Polska jest przygotowana do wydobycia gazu łupkowego. Oto jego fragment:

Polska jest przygotowana do tego, żeby w pełni kontrolować proces poszukiwania, a w przyszłości wydobywania gazu z łupków, dzięki dobremu prawu, systemowym działaniom oraz instytucjom, które czuwają nad stanem środowiska, np. w kwestii wody czy ocen oddziaływania na środowisko – powiedział na dzisiejszej konferencji dr Henryk Jacek Jezierski, Główny Geolog Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Główne zagadnienia poruszone w artykule:

  • instytucje monitorujące i czuwające nad bezpieczeństwem poszukiwań i ewentualnej eksploatacji złóż gazu łupkowego w kontekście ochrony środowiska;
  • minimalizacja negatywnego wpływu hałasu na otoczenie;
  • alternatywne płyny do szczelinowania.


Artykuł o podobnej wymowie pojawił się także w serwisie wyborcza.biz: Jezierski: Polska nie zamierza utrudniać poszukiwań gazu łupkowego.

Na koniec jeszcze wypowiedź Pawła Poprawy z Państwowego Instytutu Górniczego:

Pierwsze dokładniejsze dane na temat polskich zasobów gazu niekonwencjonalnego zostaną prawdopodobnie podane w specjalnym raporcie we wrześniu, na kongresie europejskich służb geologicznych – powiedział PAP Paweł Poprawa z Państwowego Instytutu Geologicznego.

Geolog jednak wyraźnie zaznacza, że te dane nadal będą szacunkami, do których trzeba będzie podchodzić z rezerwą. Musimy poczekać na wyniki przynajmniej z pierwszych odwiertów testowych, aby móc spróbować tworzyć strategię państwa. Cały artykuł zamieszczono w serwisie wyborcza.biz: Dokładniejsze dane nt. polskiego gazu łupkowego we wrześniu.

Reklamy

Posted on 10 Maj 2011, in Gaz łupkowy w Polsce and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s