Prasówka, cz. 11

Marathon Oil rozpocznie poszukiwania gazu łupkowego w woj. lubelskim

W połowie listopada chcemy wykonać pierwszy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego – powiedział w czwartek dziennikarzom dyrektor w Marathon Oil Corporation, Paweł Pudłowski. Odwiert ten zaplanowano na koncesji Orzechów w okolicach miejscowości Świerszczów.

Dodał, że będzie to odwiert pionowy o głębokości ok. 3,5 tys. metrów. „W tym roku będzie to najprawdopodobniej jedyny otwór poszukiwawczy. Najprawdopodobniej nie zdążymy z następnym” – zaznaczył. Dodał, że w 2012 rok można spodziewać się trzech kolejnych odwiertów.

Marathon Oil jest amerykańską firmą, zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego na świecie. Przedsiębiorstwo powstało pod koniec XIX wieku. W Polsce posiada 11 koncesji na poszukiwania surowca. Na koncesjach Marathon Oil współinwestorem jest m.in. kanadyjska firma Nexen.

Pełna treść wiadomości w serwisie gazownictwo.wnp.pl.

Szkocki potentat będzie wiercił w Polsce

Spółka KCA Deutag specjalizująca się w wykonywaniu odwiertów w poszukiwaniu węglowodorów, podpisała kontrakt z amerykańską firmą Marathon Oil, którego przedmiotem będzie wykonywanie odwiertów poszukiwawczych w Polsce.

Dla szkockiej spółki, która z ponad 60 urządzeniami wiertniczymi w ponad 20 krajach jest jedną z największych tego typu firm na świecie, będzie to jednocześnie pierwszy kontrakt na wiercenia w poszukiwaniu złóż niekonwencjonalnych. Poprzez wiercenia w Polsce spółka chce przekonać do swoich kompetencji także inne firmy poszukujące gazu łupkowego.

Informacja z serwisu gazownictwo.wnp.pl

Reklamy

Posted on 23 września 2011, in Gaz łupkowy w Polsce and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s