Komunikat Ministerstwa Środowiska w sprawie nieprawdziwej informacji o zanieczyszczeniu wody w studniach w rejonie Rogowa i Ornatowic

logo MŚW czerwcu ubiegłego roku zrobiło się gorąco wokół poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. W okolice Zamościa przyjechał wiceszef komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego Jose Bove, aby protestować przeciw łupkom. Podobno został zaproszony przez mieszkańców gminy Grabowiec, którzy ucierpieli w wyniku prowadzonych prac poszukiwawczych. O tych wydarzeniach napisałem we wpisie Grabowiec, Bove i cwaniaki.

Padły wówczas oskarżenia z ust sołtysa wsi Rogów, Wiesława Trynieckiego, że Geofizyka Toruń zanieczyściła mu wodę w studni głębinowej. Temat zrobił furorę w lokalnych mediach, w końcu to wypisz wymaluj wzorcowy Gaslandowy przykład szkodliwości gazu łupkowego. Niestety takiego zainteresowania nie wzbudziła już informacja Ministerstwa Środowiska z listopada 2011 roku. Inspekcja Ochrony Środowiska przeprowadziła w czerwcu kontrole jakości wody w 5 studniach w miejscowości Rogów i Ornatowice. Nie stwierdzono żadnych zanieczyszczeń wynikających z prac poszukiwawczych (co jest logiczne, ponieważ na tym terenie nie prowadzono żadnych prac wiertniczych). Ustalono natomiast, że w niektórych studniach zanieczyszczenia powodowane były… przez ścieki bytowe albo przez niewłaściwe postępowanie z nawozami naturalnymi (obornik, gnojówka, gnojowica).

Pełna treść komunikatu dostępna na stronie Ministerstwa Środowiska: 15.11.2011 r – Informacja w sprawie nieprawdziwej informacji o zanieczyszczeniu wody w studniach w rejonie Rogowa i Ornatowic powiat zamojski.

Powiązane artykuły:

Reklamy

Posted on 1 lutego 2012, in Fakty i mity o gazie łupkowym and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s