Kontrola procesu wydobywania gazu łupkowego (wywiad)

logo iośPortal gazownictwo.wnp.pl opublikował wywiad z Andrzejem Jagusiewiczem, Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska, dotyczący możliwości wpływu polskiego prawa na procesy poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego. Z artykułu dowiemy się nie tylko jak wiele instytucji w Polsce jest upoważnionych do kontroli na różnych etapach prac inwestycji w gaz łupkowy, o czym napisałem równo rok temu. Inspektor uzasadnia także:

  • dlaczego inwestycje te będą pod szczególnym nadzorem Inspekcji Ochrony Środowiska;
  • dlaczego praktycznie dla wszystkich potencjalnych miejsc wydobycia wymagane będzie przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko

Mowa jest również o uprawnieniach do nakładania kar pieniężnych m.in. za przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu czy ilości ścieków. Ponadto w przypadku zanieczyszczenia środowiska w stopniu zagrażającym zdrowiu i życiu ludności oraz środowisku naturalnemu organy Inspekcji Ochrony środowiska mogą złożyć wniosek do prokuratury, gdy działania sprawcy wyczerpują znamiona przestępstwa określonego w ustawie Kodeks Karny.

Pełna treść wywiadu z Andrzejem Jagusiewiczem, Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska dostępna na stronach portalu gazownictwo.wnp.pl.

Reklamy

Posted on 6 czerwca 2012, in Ochrona środowiska and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s